JOGA

„Doskonałość nie jest wrodzoną – jest skutkiem walki ze słabościami.”

Nauczyciel

Z bardzo daleka, do mojej świadomości coś przeniknęło, natarczywie przyciągając uwagę.
Słabo przebiła się myśl:

„Ktoś zwraca się do mnie”, bo jestem w tej chwili głęboko wewnątrz siebie… Otworzyłam oczy – potrzebowałam kilku sekund na to, aby wrócić do zewnętrznego świata. Następnie ujrzałam twarz, która patrzyła na mnie z wyrazem zohydzenia. Na dużym głazie stała starsza kobieta pochylona w moją stronę.

  • Proszę pani, czy to jest jakaś sekta? – zobaczyła coś, co w jej wyobrażeniu może być tylko sektą.
  • To joga – chciałam jak najszybciej znów zamknąć oczy…
  • Co to jest joga? – tym razem w pytaniu połączyły się razem obrzydzenie i szczere zdziwienie.
  • Przepraszam, nie mam czasu na rozmowy – nareszcie zamknęłam oczy.

…Medytacja…

Tak, joga! Było nas kilka osób, siedzących w „lotosie” po obu stronach górskiego wodospadu. Dla wielu ludzi przekaz jest jednoznaczny – pozycja ta informuje, że ktoś medytuje.

Czym więc jest joga?

Jest procesem poznawania siebie, a poprzez to poznawania świata, w którym żyjemy. To otwieranie ukrytych możliwości człowieka, takich jak jasnowidzenie, telepatia, telekineza i wiele innych. To odkrywanie światów dotychczas schowanych przed nami, poszerzających naszą świadomość i wiedzę. Można to porównać do osoby, która urodziła się niewidoma i głucha, która nie może doświadczać pełni tego, co ją otacza. Dla takiej osoby świat zawsze będzie czarną, bezdźwięczną pustką. Także ci, których uważamy za zdrowe, normalne osoby – oni także są upośledzeni, ponieważ są pozbawieni wielu nieznanych zmysłów, a które można obudzić specjalnymi technikami jogi. Za pomocą tych technik, cały czas przyszłej ewolucji potrzebnej do rozwoju paranormalnych zmysłów, każdy z nas może skrócić do jednego życia, co bardzo poszerza wiedzę i możliwości poznania świata w którym żyjemy.

„Poznanie jest prawdziwym celem ludzkiego życia.” – Nauczyciel.

Otwieranie paranormalnych możliwości nie jest celem jogi – to tylko wskazówki, że jesteś na dobrej drodze.

Prawdziwy cel starań w jodze – to nieśmiertelność!

Napis w staroegipskich świątyniach kapłanów głosił:

„Ludzie, to są śmiertelni bogowie.
Bogowie, to są nieśmiertelni ludzie.”

Ta droga jest tylko dla silnych, zdeterminowanych ludzi dla tych którzy nie chcą żyć tak, jak przetłaczająca większość dookoła. Joga nie ogranicza się tylko ćwiczeniami na rozciąganie lub elastyczność ciała (asan). Joga – to przewrót w świadomości, dokonany poprzez ciężką, systematyczną pracę nad sobą. Za pomocą całego szeregu uniwersalnych i doskonałych technik, wymagających determinacji, wypracowujemy potężną siłę woli, dyscyplinę ciała i umysłu, bez których nie dokonamy transformacji.

Joga ma swoją bramę – kodeks dyscyplin moralnych, nakazów i zakazów. Osoba pragnąca wejść w świat jogi, musi mieć twarde moralne zasady, jeżeli ich nie posiada, zostanie odrzucona! Nie wolno jednak mylić celu z warunkiem. Kodeks jest tylko warunkiem!

Życie w społeczeństwie wymaga od nas wielu obowiązków i naraża na wiele pokus. Stosowanie etyki dyscyplin moralnych, jak również ascetyczny tryb życia jest dużo bardziej skomplikowany i trudniejszy do wykonania w świecie cywilizowanym niż w himalajskiej jaskini.

Prawdziwe Himalaje są tutaj, ze swoimi dolinami, przepaściami i szczytami!

Zawsze podkreślam – można dostosować wszystkie obowiązki społeczne do jogi – ona jest na pierwszym miejscu! To właśnie jest determinacja, o której mówiłam.

Ważne jest być świadomym tego, czego oczekujesz od jogi, a mianowicie; jaki masz cel – zdrowie, uroda czy coś innego? Jest to ważne, bowiem prawdziwa joga z prawdziwym celem nie ogranicza się praktykowaniem asan i spotkaniami w grupach na zajęciach, bowiem jest to surowy reżim codziennie wykonywanych w samotności asan, pranajam, medytacji, jak również, twarde trzymanie się diety wegańskiej i głodówek, oraz wykluczeniu alkoholu, tytoniu, wszelkiego rodzaju narkotyków i używek. Nic nie robimy według własnych uznań lub słabości – wszystko tylko według jej wymagań – joga zaczyna się od dyscypliny, a następnie pojawi się samodyscyplina i to pozostanie na zawsze.

Kiedyś, jeżeli będziesz bardzo starać się, zaczną nadchodzić nowe wskazówki, najczęściej podczas medytacji co do praktyk jogi, które doprowadzą do celu – nieśmiertelności, a takich podpowiedzi nie dostaniesz od instruktora jogi, nie znajdziesz w książkach i w Internecie…

I znowu, czym jest joga?

Jest wiecznie żywym systemem, darem dla wszystkich myślących istot od cywilizacji, znajdującej się niewyobrażalnie daleko z przodu na drodze ewolucji.

Kompleks pierwszy Jogi

Rozpocznij naukę jogi w Kompleksie pierwszym

Bioenergoterapia

Jasnowidzenie

Medycyna naturalna

Moje Himalaje – saga o jodze

Autobiograficzna książka „Moje Himalaje – saga o jodze” z moją dedykacją. Książka opowiada o dzieciństwie ze zdarzeniami losowymi, praktyce jogi, przebytych transach medytacyjnych, które stały się narodzinami mojego nowego życia, o jasnowidzeniu, leczeniu, kontaktach z umarłymi, zdolności wpływania na ludzkie losy…
Moje Himalaje - saga o jodze