Głodówki
Do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu potrzebna jest czysta, niegazowana, nisko zmineralizowana woda. W tym celu można także wykorzystać przegotowaną wodę z kranu. Woda jest jedyną substancją oczyszczającą organizm, a na jej podstawie zachodzą wszelkie niezbędne chemiczne reakcje. Zalecana dawka dzienna to od 1,5 do 3 litrów wody. W celu systematycznego oczyszczenia organizmu należy regularnie prowadzić głodówki.
Głodówka na sokach
Podana tu przeze mnie technika jest bardzo skuteczna: oczyszcza organizm, witaminizuje go, mineralizuje oraz reguluje. Bazuje na sokach. Działa wielowymiarowo.
Wyjaśnię jak pracują w organizmie podane soki.
Sok marchwi oczyszcza wątrobę.
Sok jabłek oczyszcza nerki.
Sok cytryny (bez skórki) wspiera działania soku z marchwi i jabłek.
Sok z buraku działa też w tym kierunku i nie tylko – rozrzedza krew usuwając nadmiar cholesterolu i toksyny.
Sok z granatu (bez skórki) reguluje i naprawia parametry krwi przez uregulowanie funkcji wątroby, a także stymulując i naprawiając pracę śledzony i szpiku kostnego.
Sok z granatu (bez skórki) również bardzo skutecznie normalizuje prace przysadki mózgowej i innych gruczołów hormonalnych naprawiając działalność całego układu.
Głodówkę powinno zaczynać od lewatywy z czystą wodą (do dwóch litrów przygotowanej ciepłej wody) wieczorem przed dniem głodówki i w dniu głodówki rano.
W dniu głodówki pije się tylko soki i woda:
- Sok z jabłek 500 ml
- Sok z marchwi 700 ml
- Sok z buraka 100 ml
- Sok z cytryny (bez skórki) 100-150 ml
- Sok z granatu (bez skórki) 300 ml
- Czysta woda niegazowana 500 ml.
Warzyw i owoców nie obieramy, jedynie dobrze myjemy (usuwamy ogonki i czubki). Granat i cytryna musza być obrane.
Uwaga: soki powinny być wypite od razu po wyciśnięciu dlatego, że z każdą minutą tracą swoje cenne wartości!
Na początku picia dużej ilości soków u niektórych organizm może w różny sposób reagować. Powstają nudności i inne niepożądane objawy, ale są tylko chwilowe. W związku z tym można na początku zmniejszyć ilość soków o połowę. Takie stany mogą też pojawić się i świadczyć o tym, że w krwi zgromadziła się duża ilość toksyn, wypukanych sokami z wątroby, nerek itd. W takiej sytuacji trzeba sobie pomóc – zrobić dodatkową lewatywę z czystą wodą. Po umyciu warzyw i owoców bieżącą wodą z kranu, proponuje opłukać je ponownie przygotowaną i ostudzoną wodą.
Absolutnie nie zaszkodzi zdrowiu, jeżeli będziecie głodować jeden dzień w tygodniu lub dwa dni. Rezultaty będą o wiele lepsze i zaczną pojawiać się tam, gdzie nawet się tego nie spodziewacie jeżeli codziennie będziecie też pić soki:
- Sok z marchwi 350ml
- Sok z jabłek 250 ml
- Sok z buraka 50ml
- Sok z cytryny (bez skórki) 100 ml
- Sok z granatu 300 ml (o wiele gorszy wariant sok z pomarańczy lub dyni)
Głodówka na wodzie
W celu systematycznego oczyszczania organizmu może być stosowana głodówka na wodzie. Działa szybszej i jest skuteczniejsza od głodówek na sokach.
Głodówka bez lewatywy jest nieskuteczna, bezcelowa i może stać się szkodliwą.
W przeddzień głodówki po godzinie 17 nie należy pić ani jeść.
Wieczorem robimy lewatywę. Do tego używamy od 1,5 do 2 litrów przegotowanej wody nie niższej niż temperatura ciała – powinna być przyjemna w dotyku.
Lewatywa ma na celu usunięcie toksycznych odchody, które szczególnie intensywnie zaczynają przedostawać się do krwiobiegu w dniu głodówki i tym samym zatruwać organizm. Objawia się to bólami głowy, nudnościami i osłabieniem.
Musimy tego wszystkiego uniknąć. Lewatywa jest integralną częścią głodówki.
Polecam zrobić drugą lewatywę rano w dniu głodówki, a w przypadku głodówki wielodniowej wymagane są 3-4 lewatywy w ciągu pierwszych dwóch dni. W ciągu dnia pijemy 1,5 – 3 litry tylko czystą wodę. W dniu po jednodniowej głodówce jemy tylko roślinne dania gotowane i surowe. Lepiej bez dodawania soli, ostrych przypraw i pijemy świeże wyciskane soki.
Głodówka bez wody
Najmocniejsza z podanych tu technik jednodniowych głodówek jest głodówka bez wody.
Proponuje technikę głodówki szeroko stosowanej wśród joginów Ananda Marga. Głodówkę wykonujemy zgodnie z kalendarzem księżycowym, wykorzystując daty nowiu, pełni i dwie dodatkowe, to 3 dni przed nowiem i 3 dni przed pełnią. Oznacza to, że głodówki prowadzimy średnio 4 razy w ciągu miesiąca.
Głodówka:
W dzień przed głodówką po godzinie 17:00 nie wolno jeść, a ni pić. Wieczorem musi być lewatywa w przeciwnym razie głodówka jest nie skuteczna – traci swój sens.
W dzień głodówki nie wolno nic jeść, ani pić.
Dzień po głodówce:
Następnego dnia, po wschodzie słońca przygotowujemy ciepły napój z 1,5 litra wody. Dodajemy do niego 1,5 – 2 łyżeczki soli oraz sok z jednej cytryny. W zależności od kondycji organizmu gotowy napój możemy wypić duszkiem lub w przeciągu 5 minut. W razie nie pojawienia się żadnej reakcji (czyszczenia) po 15-30 minutach od wypicia napoju, aby przyśpieszyć ten proces należy zjeść jednego banana. Kiedy i to nie poskutkuje wykonujemy proste ćwiczenie: kładziemy się na plecach, przyciągamy zgięte, prawe kolano do brody, mocno przyciskamy i wytrzymujemy w tej pozycji 8 sekund, następnie to samo wykonujemy na drugie kolano. Następnie przyciągamy oba kolana, znów trzymając je 8 sekund. To jest jedna seria. Robimy 8 takich serii. Ćwiczeniami i bananem pomagamy sobie tylko w przypadku nie nastąpienia czyszczenia po upływie określonego czasu.
Po pierwszym załatwieniu się, w zależności od indywidualnej reakcji organizmu, wypijamy od ćwierć do całej szklanki ciepłej wody. Proces ten powtarzamy po każdym czyszczeniu. Dawkę ustalamy sami, ponieważ organizm każdego z nas ma różne reakcje. Czasami czyszczenia mogą nastąpić bez dopijania czystej wody, więc nie powinniśmy się do tego zmuszać. Po 3-4 czyszczeniach już można jeść pierwszy posiłek. Proponuje bardzo dobre danie z Ananda Marga pod nazwą – Kiczeri. Warto pamiętać, żeby cały dzień spożywać wyłącznie wegetariańskie, a najlepiej wegańskie produkty.
Daty głodówek w 2024 roku:
- Styczeń – 2, 6, 17, 21, 31.
- Luty – 5, 16, 19.
- Marzec – 2, 6, 17, 21.
- Kwiecień – 1, 5, 16, 19.
- Maj – 1, 5, 15, 19, 30.
- Czerwiec – 4, 6, 18, 22.
- Lipiec – 4, 6, 18, 21.
- Sierpień – 2, 4, 16, 19, 31.
- Wrzesień – 3, 15, 18, 30.
- Październik – 2, 14, 17, 29.
- Listopad – 1, 12, 15, 27.
- Grudzień – 1, 13, 15, 27.