• Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka
  • Klaudia Szewcowa – Wróżka

Podstawy jogi: czy wiesz, dlaczego naprawdę warto je poznać?

Podstawy jogiPodstawy jogi może opanować każdy, nawet osoba niemająca do tej pory styczności z tego typu ćwiczeniami. Warto jednak pamiętać, że joga to o wiele więcej niż trening rozciągający.

Joga cieszy się obecnie dużą popularnością. Jeśli chcemy jednak czerpać z niej naprawdę wszechstronne korzyści, powinniśmy traktować ją kompleksowo, jako sposób na życie.

Zobacz, czym naprawdę jest joga – i jak zacząć ją praktykować.

Podstawy jogi – z czym mamy do czynienia?

Podstawy jogi obejmują oczywiście opanowanie kilku podstawowych pozycji, czyli asan. Musimy też nauczyć się odpowiedniego oddychania, ponieważ ćwiczenia oddechowe – obok medytacji – są nieodłącznym elementem jogi.

Najpierw jednak warto przypomnieć sobie, że joga to nie jest tylko sport, mający zapewnić naszemu ciału elastyczność i siłę. Joga to cały zbiór zasad, sposób życia, skuteczna metoda na poznanie siebie oraz otaczającego nas świata.

Systematyczne praktykowanie jogi to sposób na uzdrowienie wewnętrzne. Trwając bez ruchu w jednej pozycji, kontrolując swój oddech czy powtarzając mantry, kształtujemy niezwykle cenne cechy charakteru. Budujemy siłę woli, ćwiczymy koncentrację i dyscyplinę. 

Przytomny rozwój duchowy to świadome dążenie do samodoskonalenia – joga oraz medytacje to istotne elementy tego procesu. Dlatego rozpoczynając przygodę z jogą, powinniśmy mieć świadomość, że jest to poważna sprawa, niosąca ze sobą poważne zmiany w naszym życiu. Warto bowiem jednocześnie zacząć stosować zasady medycyny naturalnej np. przejść na dietę wegetariańską lub wegańską, ograniczyć cukier, sól i używki.

Joga – jak zacząć?

Podstawy jogi są niezwykle ważne – jeśli nie poznamy ich wystarczająco dobrze, nie wejdziemy na wyższy poziom.

W jodze wszystko ma znaczenie: kolejność wykonywania asan, właściwe oddychanie, a nawet pora dnia, w jakiej powinniśmy ćwiczyć. Dlatego warto udać się na początku do doświadczonej joginki, która pomoże nam w opanowaniu podstaw i przygotuje plan działania. Uzmysłowi nam też dokładnie, czym jest joga i jakie zmiany może zaprowadzić w naszym życiu.

Podstawy jogi warto poznać z wielu powodów. To droga do poznania samego siebie, odkrycia swoich wyjątkowych umiejętności. To również sposób na zdrowe życie, w harmonii ciała i ducha.

Moje Himalaje Saga o jodze

Moje Himalaje - Saga o Jodze

Nadprzyrodzone zdolności i najlepsze chwile w moim życiu zawdzięczam jodze. Od ponad 30 lat pracuje jako jasnowidz i bioenergoterapeuta... Kup książkę

Referencje (od 2012 r.)

Renata Ch., 18 lat

"Kiedy pierwszy raz pojechałam na wizytę do Pani Klaudii nie powiedziałam o sobie prawie nic. Pani Klaudia sama powiedziała mi że wszystko za ..." czytaj więcej

Paweł B. lat 47

"Nieocenioną wdzięcznością i wielkim szacunkiem obdarzam osobę Pani Klaudii. Pragnę, aby zdrowie i pogoda ducha dopisywały jej zawsze i aby n ..." czytaj więcej

Rafał Lewczyk, Krypno Kościelne. 26 lat.

"Zadzwoniłem, leczenie trwało kilka miesięcy. Od tamtej pory korzystam z *mocy* Pani Klaudii. Nie używam żadnych tabletek, nie chodzę po leka ..." czytaj więcej

Umów się na wizytę

Rejestracja codziennie od 10:00 do 18:00 pod telefonem (+48) 75 76 49 500

FORMULARZ KONTAKTOWY